środa, 13 stycznia 2016

Jak myć lodówkę ?

Regularne mycie lodówki jest konieczne, aby utrzymać higienę w kuchni. Przedstawiamy Ci nasze porady z których dowiesz się, jak skutecznie umyć lodówkę.
Generalny przegląd lodówki rób raz w tygodniu, nie zapominaj o myciu drzwi, półek i szuflad chłodziarki. Dokładne porządki w lodówce dobrze jest robić co 2-3 miesiące.


1.  Opróżnij lodówkę, wyciągając z niej produkty spożywcze. Wyrzuć przeterminowane jedzenie.

2. Wyjmij półki i szuflady z lodówki i namocz je w wodzie z odrobiną płynu do mycia naczyń/ w zlewie lub wannie.

3. Wymieć okruszki z lodówki.

4. Lodówkę dokładnie umyj wybranym środkiem ekologicznym, zaczynając od góry. Nie polecamy używania środków chemicznych, dlatego że ich kontakt z żywnością może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Polecamy naturalne sposoby, które są nie tylko bezpieczne, ale i niezwykle skuteczne.  Najlepszy sposób to roztwór octu i wody, wymieszany w równych proporcjach (np. pół szklanki wody, pół szklanki octu). Roztworem nasącz miękką gąbkę i umyj wnętrze lodówki. Jeśli przeszkadza Ci zapach octu, możesz skorzystać z sody oczyszczonej, wysypując odpowiednią jej ilość na wilgotną gąbkę. Czyszcząc lodówkę nie zapomnij o uszczelkach. Wytrzyj wnętrze lodówki i upewnij się, że jest całkowicie sucha. Nie zapomnij, umyć i wytrzeć również drzwi.

5. Umyj zewnętrzną część lodówki ze szczególnym uwzględnieniem uchwytu. Jest on skupiskiem bakterii. Do umycia zewnętrznej części lodówki użyj gąbki albo ściereczki z mikrofibry.

6. Umyj dokładnie półki w wodzie używając do tego gąbki lub szmatki z mikrofibry. Wytrzyj dokładnie suchą ścierką i odłóż w bezpieczne miejsce. Uwaga, mokre szkło łatwo się wyślizguje z rąk.

7. Włóż półki do lodówki.

8. Umieść żywność w lodówce. Przetrzyj słoiki i pojemniki w których znajduje się żywność. Ustaw produkty w taki sposób aby z przodu znajdowały się produkty o krótszej dacie przydatności do spożycia. Pamiętaj o tym aby w lodówce nie mieszały się zapachy przechowywanego jedzenia. Jedzenie trzymaj w zamkniętych pojemnikach.
Warto taki przegląd robić raz w tygodniu, przecierając przy okazji półki w lodówce.

Wskazówki:

Jeśli chcesz zneutralizować zapachy żywności w lodówce ustaw w niej małą miseczkę z ziarnami kawy lub sodą.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz