wtorek, 5 stycznia 2016

POSTANOWIENIA NOWOROCZNE.Wiele osób koncentruje się na utracie wagi, zdrowszym jedzeniu dla każdego rok 2016 to nowe wyzwania, nowe postanowienia. Jeśli dla Ciebie w Nowym Roku postanowieniem będzie unikanie glutenu to poniżej otrzymasz wskazówki w jaki sposób tego dokonać.
  1. Zapoznaj się z produktami, które są naturalnie bezglutenowe. Koncentruj się na tym co możesz jeść, nie koncentruj się na tym czego nie możesz. W naszych poprzednich artykułach znajdziesz listę dozwolonych i zabronionych produktów na diecie bezglutenowej. Na podstawie tego stwórz swoją listę zakupów spożywczych na cały tydzień. Ułatwi Ci to niepotrzebne pomyłki.
  2. Zmień swoje nawyki żywieniowe. Jeśli do tej pory zdarzało Ci się spożywać śladowe ilości zastanów się gdzie popełniasz błąd.  Jeśli jest taka potrzeba umów się z dietetykiem i skoryguj swoją dietę.
  3. Nagradzaj się.  Każdy dzień bez glutenu to już nagroda w postaci lepszego samopoczucia. Dodatkowo mimo wszystko wprowadź nagrody do swojego życia.
  4. Słuchaj swojego organizmu, obserwuj siebie.  Niepożądane wysypki na skórze, wypadanie włosów czy białe plamki na paznokciach to znaki od twojego ciała, że coś trzeba zmienić w sposobie odżywiania. 
  5. Czas wyjść ze strefy własnego komfortu . Próbuj nowych smaków i urozmaicaj swoją kuchnię.  Baw się przepisami, życie na diecie bezglutenowej może być równie ciekawe i atrakcyjne jeśli tylko spojrzysz na to pod innym kontem.
     Poproś o wsparcie bliskich.
         Powodzenia!

                                                                                   mgr inż. Nauk o Żywności Wioleta Zysk
                                                                                    www.sklepbezglutenowy.com.pl 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz